انواع و قیمت ناودانی

به چه چیزی ناودانی گفته می شود و کاربردهای آن چیست ؟ راه های شناسایی این محصول از دیگر محصولات پروفیلی در بازار به چه صورت است؟ با توجه به اینکه پروفیل‌های فلزی از نظر ظاهری متفاوت هستند بر همین اساس نیز نامگذاری می‌شوند. قیمت ناودانی امروزناودانی یک نوع از میله‌های فلزی است که سطح مقطعی عمودی و با دو بال در جهت محور افق دارد، در ادامه بیشتر به کارکرد های این فلز و اهمیت آن در ساختمان سازی خواهیم پرداخت.

انواع و قیمت ناودانی

یکی از پر اهمیت‌ترین فلز های ساختمانی ناودانی است

در سطح بازار انواع بسیار گوناگونی از میله های فلزی وجود دارد که هر کدام کارکرد خاص خود را در ساختمان سازی و دیگر صنایع خواهند داشت، این پروفیل از دسته محصولاتی است که در ساختمان سازی و ساخت سازه های عمرانی کاربرد بسیار فراوانی دارد. خرید ناودانی شکفتهاین پروفیل از این جهت اهمیت دارد که در ساختمان سازی برای ساخت بالها و پایه ها استفاده می شوند و بسیار با اهمیت است. این میله فلزی دارای شکلی به صورت U انگلیسی است که دارای یک محور افقی و دو بال به صورت عمودی است.

چگونه این فلز با اهمییت را بشناسیم

قیمت ناودانی اروپایی هماهنطور که گفته شد این فلزU شکل، انواع مختلفی دارد که در صنعت و ساختمان سازی استفاده می‌شود و همچنین از جنس های متفاوتی تهیه می شود که از جمله این فلز ها گالوانیزه، آلومینیوم و گاهی استنلس استیل تولید می شود یکی از مواردی که در قیمت این محصول بسیار تاثیر گذار است همین جنس فلز است که می تواند تفاوت چشمگیری در قیمت آن داشته باشد. حال که انواع این پروفیل را توضیح دادیم بد نیست بدانید که مدل آلومینیومی این فلز به دلیل جنس آن بسیار سبکتر نسبت به سایر است و به همین دلیل است که اغلب این فلز U شکل در ساختمان سازی از آلومینیومی خواهید دید اگر بخواهیم به کاربرد این محصول آلومینیومی بپردازیم می توان گفت به دلیل امکان تغییر حالت در آن و محکم بودن آلیاژ آن در ساخت چارچوب پنجره و درب و همچنین اسکلت سازه های عمرانی از آن بسیار استفاده می شود.

این فلز از نظر ظاهری به چند نوع تقسیم می شود

همانطور که قبل‌تر بیان شد این فلز از لحاظ کابرد به دو دسته صنعتی و ساختمانی دسته بندی می شود و همچنین این محصول از نظر شکل ظاهری خود به دو دسته مشبک و ساده تقسیم بندی شده است.قیمت ناودانی سنگین

یکی از نکاتی که هنگام خرید این پروفیل باید رعایت کنید تا بابت خرید آن هزینه مازاد پرداخت نکنید همین کارکرد متفاوت محصول است،چنانچه قصد خرید این فلز را نیز دارید می توانید با شماره های موجود تماس حاصل فرمایید تا بهترین نوع این فلز را بر اساس کاربرد آن خریداری نمایید.

 ناودانی ساده و کارکرد آن چیست

از این فلز بیشتر در ساخت پروژه های عمرانی استفاده می شود. به عنوان نمونه در ساخت پل های باربر، همچنین سایزهای متفاوتی از این محصول نیز موجود است که در سایز های 8،10،12،14 در بازار می توان یافت. نکته دیگر ارتفاع این پروفیل است که در اندازه های 30 تا 400 میلیمتر هستند.

انواع و قیمت ناودانی

ناودانی مشبک آهن رسان  و کاربردهای این نوع

قبلا اشاره کردیم که این پروفیل به دو صورت مشبک و ساده در بازار عرضه می شود که هر کدام کاربرد متفاوتی دارد با توجه به این که مصالح در بازار دارای انواع مختلفی هستند، همین امر باعث می شود تا خرید آن بسیار مشکل شود اما اگر شما با ویژگی های محصول آشنایی کامل داشته باشید قطعا در خرید محصول مورد نظرتان با دقت بیشتری عمل خواهید کرد و باعث ایجاد هدر رفتن هزینه نخواهید شد. خرید ناودانی به نرخ کارخانه

در پروفیل مشبک این محصول بیشتر برای طراحی و ساخت قفسه هایی که فولادی هستند استفاده می شود. جالب است بدانید نوع مشبک خود نیز دارای انواع اشکال متفاوتی است که می توان بر اساس بال آن این تفاوت را هم نیز تشخیص داد. در کل در نوع ناودانی مشبک دو نوع upeو upn موجود است که نوع upe آن دارای بالهایی صاف است که به شکل موازی قرار گرفته اند و نوع دیگر آن یعنی upn بالهایی به شکل مخروط دارد که از نظر ظاهری کاملا قابل تشخیص است.

روش تولید پروفیل نام برده به چه شکل است؟

این محصولات چه در نوع ساختمانی و چه در نوع صنعتی از ورق گرم تولید می شوند. البته می توان هم به روش سرد و هم به روش گرم نیز آن را تولید کرد، ولی تفاوت ورق گرم و سرد در چیست؟

ورق گرم و سرد در فرایند تولید آن تفاوت هایی وجود دارد، این فرایند در گذشته به شکل سرد بود که توسط دو غلطک فولاد به شکل هاتی مختلفی تغییر حالت داده می شود اما بعد از مدتی روشی تحت عنوان ورق گرم نیز به وجود آمد که در آن فولاد در کوره های ریخته گری ریخته می شد و مواد را ذوب می کردندو بعد نیز تغییر شکل می دانند که به آن ورق گرم  میگویند.

از آنجایی که این پروفیل در اندازه های متفاوتی در بازار به چشم می خورد با توجه به سایز آن نیز این روش می تواند متفاوت باشد.

نوع مشبک این محصول توسط ورق های گالوانیزه شده هم به صورت گرم و هم سرد تولید و به بازار عرضه می گردد.

کاربرد اصلی این نوع پروفیل آهن رسان

قیمت ناودانی امروز این محصول به دلیل شکل ظاهری که دارد کاربردهای متفاوتی نیز دارد که به پرکاربرد ترین موارد آن در زیر خواهیم پرداخت:

در ضمن این محصول دارای استاندارد های متفاوتی است که در کشورهای مختلف از آن استفاده می شود.

قیمت نیم رخ آهن رسان 

انواع ناودانی در وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.ir  قیمت ناودانی اصفهان قیمت ناودانی 200 قیمت ناودانی تبریز قیمت ناودانی 8 اصفهان قیمت ناودانی شیروانی قیمت ناودانی سنگین قیمت ناودانی 4  قیمت ناودانی تیرچه در کانال تلگرام آهن رسان  قیمت ناودانی سنگین قیمت ناودان گالوانیزه قیمت ناودانی شیروانی قیمت ناودانی ۱۰ قیمت ناودانی 200 قیمت ناودانی اصفهان انواع ناودانی  قیمت ناودانی 6 قیمت ناودانی شیروانی در کانال واتساپ قیمت گذاری آهن رسان  قیمت ناودانی تبریز انواع ناودانی قیمت ناودانی 10 سبک قیمت ناودانی 5 قیمت ناودانی 4 قیمت ناودانی 16 اصفهان  قیمت ناودانی تیرچهقیمت ناودانی شیروانی قیمت ناودانی 200 بارگذاری شده در پیچ اینستاگرام آهن رسان قیمت ناودانی سنگین قیمت ناودانی 10 سبک قیمت ناودان گالوانیزه قیمت ناودانی تبریز انواع ناودانی قیمت ناودانی سنگین قیمت ناودانی شیروانی قیمت ناودانی 8 اصفهان قیمت ناودانی اصفهان قیمت ناودانی 200 قیمت ناودانی 10 سبک قیمت ناودان گالوانیزه قیمت ناودانی 16 اصفهان  با برند آهن رسان همراه باشید.

قیمت پروفیل مورد نظر در بازار چگونه است

با توجه به جابجایی نرخ ارز که دارای نوسان بسیار شدیدی است قیمت مصالح ساختمانی از جمله آهن آلات روز به روز در حال نوسان‌های شدیدی است با این حال بهترین روش برای کسب اطلاع از قیمت این محصول تماس با کارشناسان فروش مجموعه ماست. خرید ناودانی سنگیناز جهتی دیگر با توجه به مطالب گفته شده این محصول دارای اندازه های بسیار متفاوتی است که در قیمت آن تاثیر زیادی دارد.