استعلام قیمت ورق st52

قیمت ورق st52 آهن رسان

ورق ST52 یکی از انواع ورق های آلیاژی است که در بازار به نام ورق سیاه آلیاژی یا به نام ورق سیاه صنعتی شناخته می‌شود. قیمت ورق ST52 بر اساس وزن و ابعاد و ضخامت استاندارد و کارخانه سازنده متفاوت است. هنگام خرید ورق فولادی ST52 باید به این نکات توجه داشته باشید تا در عین حال که کیفیت مناسبی دریافت می کنید از قیمت خوبی نیز بهره مند شوید. ما در این سایت قیمت انواع مقاطع فولادی از جمله ورق سیاه را بر اساس کارخانه سازنده ابعاد و ویژگی های دیگر آن دسته بندی کرده و به صورت روزانه اعلام می کنیم با ما همراه باشید و نظرات خود را در میان بگذارید.

خصوصیات ورق ST52 و کاربرد آن

ورق ST52 به‌عنوان یک ورق صنعتی و ساختمانی کاربردهای زیادی دارد در بازار به عنوان ورق سیاه صنعتی شناخته می‌شود این ورق فولادی نوردکاری گرم تولید می‌شود و کارخانه‌های است فولاد مبارکه اصفهان و اکسین اهواز آن را در ابعاد اندازه و استانداردهای مختلف تولید و عرضه می کنند ورق سیاه نامی است که به خاطر ظاهر این محصول پولادی پس از خروج از خط تولید گذاشته می شود. ورق فولادی معمولاً در ابعاد طولی و عرضی و ضخامت های استاندارد تولید می شود که این استانداردها بر اساس روش های ساخت و چارچوب‌هایی تدوین می شوند به عنوان مثال استاندارد آمریکا و اروپا ژاپن و روسیه برای ساخت بسیاری از مقاطع فولادی از جمله بر است یا در بسیاری از کشورها مورد استفاده قرار می گیرند. در ایران کارخانه های مختلفی انواع مقاطع فولادی تولید می کنند؛ اما در مورد ورق سیاه صنعتی دو کارخانه فولاد مبارکه اصفهان و اکسین اهواز پیشتاز هستند عمد نیاز کشور از طریق تولیدات این دو کارخانه تأمین می‌شود و بخشی از نیاز صنایع از طریق واردات از کشورهای مثل چین کره اوکراین آلمان روسیه و ژاپن می باشد. فولاد آلیاژ های مختلفی دارد که بر اساس عناصر سازنده و مقدار هر یک از این عناصر با هم تفاوت دارند عناصر سازنده ترکیب شیمیایی هر نوع فولادی ویژگی های فنی و مکانیکی آن را رقم می زند در ادامه می خوانیم ترکیب شیمیایی فولاد ST52 را بررسی کنیم. ST52 نوعی فولاد آلیاژی کم کربن به حساب می آید. در دسته فولادهای کم کربن این نوع از اهمیت و محبوبیت بیشتری برخوردار است به همین دلیل هم در کاربردهای ساختمانی و هم در کاربردهای صنعتی نقش ویژه‌ای دارد. دسته فولادهای آلیاژی کم کربن و ساختمانی شامل ST33،…،ST37،…ST52 است.

قیمت ورق st52

در این دسته ST52 بیشترین مقدار کربن را دارد بنابراین مقدار سختی آن نیز نسبت به آلیاژ های قبلی بیشتر است.

در این دسته حروف st به معنی فولاد ساختار یا ساختمانی است و این نشان دهنده یک ساختار فولاد کربنی است و رقمی که کنار آن نوشته می شود حداقل میزان استحکام کششی را در آن فولاد نشان می دهد.

ترکیب شیمیایی فولاد st52 آهن رسان

ویژگی های ورق ST52 را می‌توان بر اساس عناصر سازنده و درصد هر یک از آن‌ها مشخص نمود ترکیب شیمیایی ورق ST52 شامل 0.045% فسفر،0.045% گوگرد، 0.55% سیلیسیوم، 0.24% کربن، 1.6% منگنز،0.03% نیوبیوم، 0.03% تیتانیوم و کمتر از 0.05% وانادیوم می باشد. همان‌طور که مشاهده می کنید منگنز سهم بزرگی در این میان دارد حالا می‌خواهیم ویژگی های که هر یک از این عناصر به فولاد می دهند را مورد بررسی قرار دهیم. فسفر برای افزایش قابلیت ماشین‌کاری براده برداری و استحکام در حالت گرم می باشد. گوگرد باعث افزایش قابلیت ماشین‌کاری می شود اما بر استحکام کششی تأثیری ندارد. عنصر سیلیسیم مهم‌ترین عنصر برای افزایش استحکام تسلیم و خاصیت ارتجاعی فولاد است. منگنز باعث افزایش سختی افزایش نقطه تسلیم و استحکام نهایی فولاد و همچنین افزایش سختی پذیری آن می شود و در نهایت کربن هر چه کمتر باشد قابلیت جوشکاری و ماشین‌کاری فلز افزایش می یابد.

با این توضیحات خواص مکانیکی ورق ST52 به صورت زیر خواهد بود.

قیمت ورق st52

ورق صنعتی آهن رسان 

قیمت ورق st52 آهن رسان  وارداتی مشخصات ورق st52 ورق st52 چیست ورق st52 کاویان ورق آلیاژی st52 قیمت ورق a516 قیمت ورق کاویان st52 در کانال تلگرامی آهن رسان قیمت ورق st37  قیمت ورق st52 وارداتی استعلام قیمت ورق آهن مشخصات ورق st52 ورق st52 کاویان ورق st52 چیست نمودار قیمت ورق سیاه در پیچ اینستاگرام آهن رسان قیمت ورق st52 اکسین اهوازقیمت ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان قیمت ورق آهن صنعتی قیمت ورق سیاه نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق آهن روغنی آهن رسان  قیمت ورق گالوانیزه قیمت ورق آهن اصفهان قیمت ورق آهن 1 میل  استعلام قیمت ورق آهن قیمت ورق سیاه آهن رسان  قیمت ورق آهن روغنی قیمت ورق آهن صنعتی نمودار قیمت ورق سیاه وزن و قیمت ورق آهن ورق مشکی قیمت محصولات فولاد مبارکه استعلام قیمت ورق آهن قیمت ورق st52در وب سایت آهن رسان بانشانی اینترنتی www.ahanresan.ir  وارداتی مشخصات ورق st52 ورق آلیاژی st52 ورق st52 چیست قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان ورق st52 کاویان قیمت ورق a516 با پیچ آپارات آهن رسان بارگذاری شده است.

کاربرد ورق ST52 و خرید آن

بر اساس ویژگی هایی که ورق سیاه صنعتی دارد هم در کاربردهای ساختمانی و هم در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد از این ورق برای ساختمان سازی ساخته تسمه و چهار پهلو ساخت پل سازی ساخت ریل جرثقیل شاسی ماشین آلات سنگین زیبایی قطعات صنعتی و موارد مشابه مورد استفاده قرار می‌گیرد. استاندارد ابعادی این ورق به صورت شیت یار رول می باشد و گروه های شیت یا برش خورده معمولاً در ابعاد ۱۰۰۰ در ۲۰۰۰ میلی‌متر مربع ۱۵۰۰ در ۴ میلی متر مربع و ۲۰۰۰ میلی‌متر مربع می باشد ضخامت ورق معمولاً از یک میلی‌متر شروع می‌شود ورق های فولادی با ضخامت کم هم به صورت رول و هم به صورت شیت تولید و عرضه می شوند و مصرف کننده بر اساس نیاز و کاربرد با ابزار آلات برشکاری مخصوص ورق را در ابعاد دلخواه برش می زند. ورق سیاه صنعتی پس از خروج از خط تولید معمولاً وارد مرحله اسیدشویی می‌شود تا آلودگی های سطحی روغن‌ها و پوسته پوسته ها تمیز شوند. داشته باشید که قبل از خرید ورق ST52 حتماً باید از استاندارد بودن آن اطمینان حاصل کنید چرا که برخی مشکلات سطحی و زیرسطحی ممکن است به راحتی تشخیص داده نشود. تست UT که به نام تست التراسونیک معروف است آزمایش برای مشخص شدن مشکلات سطحی و زیرسطحی ورق ST52 می‌باشد که در این تست امواج و فرکانس های صوتی بالا درون ورق هدایت می شوند و مشکلاتی مثل تورق حفره‌ها ترک برداشتن ها پوسته پوسته شدن ها خلل و فرج پیوستگی ناقص عیب های انقباضی و مواردی از این دست مشخص می شود. از موارد دیگر نرمالیزه بودن برق می باشد که با علامت n در انتهای نام آن مشخص می‌شود نرمالیزه بودن نوع عملیات حرارتی برای افزایش کیفیت ورق فولادی ST52 می باشد.