آشنایی با قیمت گذاری میلگرد

قیمت میلگرد

برای اطلاع از قیمت میلگرد کافی است همین عبارت را در اینترنت جست‌وجو کنید تا از طریق وب‌سایت شرکت های تأمین کننده آهن، از قیمت میلگرد امروز مطلع شوید. برای خرید میلگرد از آهن فروشان معتبر نیز جست جو در اینترنت راه حل مناسبی است. امروزه تقریباً تمام کسب و کارها نیاز به فعالیت در بستر اینترنت دارند. میلگرد انواع مختلفی دارد. انواع مختلف میلگرد کاربردهای مختلفی نیز دارد. انواع مختلف میلگرد دارای ویژگی های مختلفی نیز هستند. به همین ترتیب انواع مختلف میلگرد دارای قیمت متفاوتی نیز می باشند.

انواع میلگرد

فاکتورهای زیادی برای دسته بندی انواع میلگرد وجود دارد. بر حسب شکل و ظاهر می توان دو نوع میلگرد معرفی کرد: 1 – میلگرد ساده 2- میلگرد آج دار

قیمت میلگرد

میلگرد های آجدار همیشه گزینه بهتر و مناسب تری برای آرماتور بندی و تقویت بتن هستند. آج های سطح میلگرد که خود انواع مختلفی دارند، باعث می شوند که میان بتن و میلگرد (فولادی) چسبندگی بهتر و بیشتری ایجاد شود. هرچه میزان این چسبندگی بیشتر باشد، مقاومت برشی، خمش و مقاومت در برابر ترک خوردگی در بتن نیز بیشتر می شوند.

در مواردی که نیاز به جوشکاری میلگردها باشد، استفاده از میلگرد بدون آج (میلگرد ساده یا میلگرد نرم) مناسب تر است. انجام عملیات ماشینکاری، آهنگری و جوشکاری بر روی میل گرد ساده راحت تر و اصولی تر است.

از نظر روش ساخت نیز دو دسته می توان مشخص کرد: 1- میلگرد آلیاژی (میلگردی که به روش آلیاژی تولید می شود) 2- میلگرد ترمکس (میلگردی که به روش ترمکس ساخته می شود)

معمولاً خصوصیات مکانیکی و شیمیایی میلگرد ترمکس بهتر است و استحکام بالاتری دارد. در حالی که سختی و استحکام میلگرد ترمکس تنها برای مصارف خاص مناسب است. استفاده از میلگرد ترمکس برای مناطق زلزله خیر پیشنهاد نمی شود.

جنس میلگرد نیز می تواند عاملی برای دسته بندی انواع آن باشد. در بازار می توان میلگردهایی از جنس فولاد کربنی، فولاد ضد زنگ، فولاد گالوانیزه، با پوشش اپوکسی، از جنس فایبرگلاس یا میلگردهای کامپوزیتی پیدا کرد. قیمت میلگرد در این دسته ها با هم فرق دارد. مطمئناً میلگرد فولاد کربنی ساده ارزان تر از میلگرد استنلس استیل است، میلگرد فایبرگلاس و میلگرد کامپوزیتی نیز به خاطر تفاوت قیمت در مواد سازنده، دارای قیمت متفاوتی هستند.

قیمت امروز میلگرد  آهن رسان در بازار

احتمال اینکه قیمت روز میلگرد در بازار آهن آلات با قیمت دو روز قبل و یا با قیمت دو روز بعد متفاوت باشد زیاد است. نوسان هایی در نرخ میلگرد آجدار و ساده وجود دارد که دلایل متعددی می تواند داشته باشد. با تغییر نرخ دلار و ارز، نوسان در بازار طلا و سکه، نوسان در بازار نفت، وقایع و مناسبت های سیاسی و جهانی، شرایط فصلی و میزان تقاضا می تواند موجب تغییر قیمت و نوسان در بازار آهن آلات شود.

خریداران و مصرف کنندگان میلگرد و دیگر محصولات فلزی و فولادی برای اطلاع از آخرین قیمت ها و خرید میلگرد با تأمین کنندگان معتبر و با سابقه تماس بگیرند و ضمن استعلام قیمت مقاطع فولادی، مشاوره تخصصی در زمینه آهن و فولاد را دریافت کنند.

برای اینکه قیمت کف بازار و خرید به قیمت کارخانه انجام شود نیز می توان از طریق آهن فروشانی با سابقه و اعتبار بالا اقدام کرد.

مشخصات میلگرد

میلگردها بر اساس نوع، جنس و کاربردی که دارند دارای خصوصیاتی هستند. مهم ترین ویژگی های یک میلگرد می تواند شامل ابعاد، قطر میلگرد، وزن میلگرد، جنس میلگرد، آلیاژ میلگرد، خصوصیات مکانیکی و شیمیایی میلگرد، روش ساخت، کارخانه سازنده و استاندارد ساخت باشد.

اگر در لیست مشخصات میلگرد در کنار نام آن علامت N را مشاهده کردید، به این معناست که فولاد به کار رفته برای ساخت میلگرد، خام و نو است در حالی که علامت W به معنای این است که برای ساخت میلگرد از فولاد ریخته گری استفاده شده است.

میلگرد ساده که به آن میلگرد نرم نیز گفته می شود دارای حدود 24 درصد کربن در ترکیب شیمیایی خود است. از طرفی 60 درصد سیلیسیم نیز باعث شده تا این فولاد نرم تر و مقاومت کششی پایین تری داشته باشد. میزان تنش جاری در میلگرد ساده 2300 kg/cm2 و میزان تنش گسیختگی آن حدود 3800kg/cm2 است. همانطور که گفته شد این فولاد نرم است و میزان تغییر شکل نسبی پلاستیکی آن حدود 25 درصد است. این در حالی است که میزان تغییر شکل در میلگرد آجدار نوع A2 و A3 به ترتیب 19 و 14 درصد است.

کارخانه های تولیدکننده میلگرد

در ایران کارخانه هایی که میلگرد تولید می کنند معمولاً آن را در سایزهای بین 8 تا 32 میلی متر می سازند. در این میان کارخانه هایی مثل فولاد خراسان (میلگرد نیشابور) به خاطر تجهیزات و ماشین آلاتی که دارد، می تواند میلگردهایی با سایزهای بزرگ تر هم تولید کند؛ بنابراین می توان در بازار میلگرد با سایز 6 تا 50 را پیدا کنید.

قیمت میلگرد

میلگردهایی که دارای سایزهای خیلی کمتر هستند، به عنوان مفتول شناخته می شوند. میلگردهای کمتر 15 میل را به صورت کویل هم بسته بندی می کنند و میلگردهایی که دارای سایز بزرگ تر 15 میلی متر هستند به صورت شاخه تولید و بسته بندی می کنند.بر اساس اطلاعاتی که توسط کارخانه های تولیدکننده میلگرد ارائه شده است، می توان گفت کارخانه میلگرد نیشابور میلگردهایی با سایز بین 10 تا 50 میلی متر، کارخانه شاهین بناب میلگردهایی با سایز بین 8 تا 32 میلی متر، کارخانه میلگرد ظفر بناب میلگردهایی با سایز بین 8 تا 14 میلی متر، کارخانه میلگرد راد همدان در سایزهای 8 تا 32، کارخانه ذوب آهن اصفهان میلگردهایی با سایزهای بین 8 تا 36 میلی‌متر، کارخانه فولاد شهر کرد میلگردهایی با سایز های 10 تا 40 میلی‌متر، کارخانه فولاد درپاد تبریز میلگردهایی با سایز بین 8 تا 32 میل متر، کارخانه میلگرد نوین گستر در سایز های بین 8 تا 32 میلی متر تولید می کنند.

میله فولادی مشهد

قیمت میلگرد آهن رسان  وزن میلگرد نحوه محاسبه قیمت میلگرد قیمت پایه میلگرد در بورس قیمت گذاری در کانال تلگرامی آهن رسان  محصولات فولادی قیمت گذاری فولاد در بورس کالا محاسبه وزن میلگرد میزان تولید میلگرد در کشور  قیمت گذاری محصولات فولادی قیمت میلگرد قیمت میلگرد بناب میزان تولید میلگرد در کشور قیمت میلگرد ۱۶ قیمت میلگرد ۱۶ میانه قیمت میلگرد اصفهان  در وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.ir قیمت میلگرد سایز 8 میلگرد کدام کارخانه بهتر است انواع سایز میلگرد قیمت میلگرد نرمال اصفهان خرید میلگرد از کارخانه ذوب آهن اصفهان جدول مشخصات میلگرد قیمت میلگرد سایز 8 کوچکترین سایز میلگرد مقایسه کیفیت میلگرد ها در پیچ روزانه اینستاگرام آهن رسان قیمت میلگرد اصفهان اسامی اهن الات قیمت آهن اهواز قیمت پروفیل آهن  قیمت آهن اصفهان قیمت میلگرد بناب وزن میلگرد قیمت میلگرد سایز 8 نحوه قیمت گذاری میلگرد قیمت میلگرد قیمت گذاری محصولات فولادی قیمت گذاری فولاد در بورس کالا تالار آهن رسان و فولادنماد میلگرد در بورس قیمت پایه میلگرد در بورس نحوه خرید میلگرد از کارخانه را با آهن رسان تجربه کنید.

خرید میلگرد باکیفیت از آهن رسان

برای خرید میلگرد از بازار آهن آلات همواره اطلاع از تأمین کنندگان برتر، آهن فروشان باسابقه، اطلاع از وضعیت بازار، آشنایی با کارخانه ها و تولیدکنندگان برتر انواع میلگرد، میزان میلگرد مصرفی مورد نیاز برای پروژه مورد نظر، آشنایی با خصوصیات مکانیکی میلگرد و بررسی فاکتورهای زیاد دیگری که معمولاً توسط مهندسین سازه و عمران مورد توجه قرار می گیرد، لازم و ضروری است.