قیمت پروفیل

اگر بخواهیم به طور دقیق بررسی کنیم در حال حاضر در اکثر صنعت‌ها از آهن آلات استفاده‌های زیادی می‌شود. بگذارید این جمله را با یک مثال بررسی کنیم. اسکلت یک ساختمان از چه ساخته می‌شود؟ درب و پنجره ساختمان‌ها عموما چه جنسی دارند؟ صندلی‌هایی که از آن‌ها در طول روز استفاده می‌کنیم آیا در طراحی آن از آهن آلات استفاده کرده‌اند؟  اگر بخواهیم صادقانه به سوالات بالا جواب بدهیم خواهید دید که در اکثر موارد نام برده شده با گونه‌‌ای رو به رو هستیم با نام پروفیل، در این مطلب قصد داریم در رابطه با پروفیل سنگین که یک نمونه از انواع این محصول است اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

این دسته از محصولات همان طور که مشخص است دارای انواع مختلفی هستند که پر استفاده‌ترین آن را می‌توان نوع سنگین آن در نظر گرفت. دلیل آن که چرا این محصول پر استفاده‌ترین است، این مورد است که در اکثر استفاده‌ از این دسته از محصولات استحکام حرف اول را می‌زند. نوع سنگین این محصول هم دارای ویژگی‌های مختلفی است که اصلی‌ترین ویژگی آن را می‌توان استحکام بالا در نظر گرفت.

قیمت پروفیل

پروفیل چیست و چه کاربردهایی در صنعت‌های مختلف دارد؟

در حالت کلی می‌توان گفت این واژه از نظر لغوی به معنای ثابت بودن یک مقطع در طولی مشخص و معین است. این محصول دارای کاربردهای فراوانی در صنعت‌های گوناگونی است که قصد داریم در ادامه به یکی از پر استفاده‌ترین دسته‌های این محصول یعنی دسته سنگین بپردازیم. اگر بخواهیم چند نمونه از کاربردهای این محصول را معرفی کنیم موارد زیر اصلی‌ترین صنعت‌هایی است که از این محصول استفاده می‌کنند.

انواع پروفیل کدامند

همان طور که گفته شد این محصول دارای انواع مختلفی است که از اصلی‌ترین آن‌ها می‌توان به نوع سبک و سنگین، بسته و باز و غیره اشاره کرد. همان طور که در ابتدای این مطلب گفته شد ما در رابطه با نوع سنگین این محصول می‌خواهیم اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم. چرا که با توجه به استفاده زیاد از این محصول در صنایع مختلف هنوز بخش بزرگی از صنعتگران ما به خوبی با این محصول و کاربردهای آن آشنا نیستند.

پروفیل سنگین آهن رسان

اگر مقاله پروفیل چیست را خوانده باشید به خوبی می‌دانید که این محصولات دارای انواع مختلفی هستند از سبک گرفته تا سنگین، اما سوال اصلی آن است که معیار و سنجه سبک و سنگین بودن این دسته از محصولات چیست؟ چرا به یک دسته از محصولات سبک می‌گویند و به دسته دیگر سنگین؟ کاربردهای هر کدام از این محصولات چیست؟

در زمان طراحی و ساخت این محصولات به صورت کلی از دو نوع ورق استفاده می‌شود ورق‌هایی با ضخامت کمتر از یک و نیم میلی متر و ورق‌هایی با ضخامت بیشتر از یک و نیم میلی متر، زمانی که از ورقی با بیش از ضخامت یک و نیم میلی متر استفاده شود، ما به محصول تولید شده سنگین خواهیم گفت. نکته دیگری که در رابطه با این دسته از محصولات لازم است که بدانید آن است که این دسته از محصولات عموما به دلیل استحکام بالا کاربردهای فراوانی در مواردی دارند که نیاز است این محصول وزن زیادی را تحمل کنند. به عنوان مثال از این محصول در طراحی و ساخت شاسی ماشین‌های سنگین استفاده می‌شود و تنها دلیل آن هم استحکام بالای این محصول است.

کاربردهای نوع سنگین این دسته از محصولات کدام است

این دسته از پروفیل‌ها به دلیل استحکام بالا و همچنین ضخامت بالا در موارد و مواقعی مورد استفاده قرار می‌گیرند که نیاز به تحمل وزن بالا در آن محصول وجود داشته باشد. به عنوان مثال در زمان طراحی یک ساختمان از این محصول برای اسکلت بندی ساختمان استفاده می‌شود و دلیل این استفاده هم کاملا مشخص است. در ادامه به دو کاربرد عمده این محصول اشاره خواهیم کرد.

طراحی و ساخت شاسی‌های ماشین‌های سنگین آهن رسان

یکی از پر استفاده‌ترین کاربردهای این محصول می‌توان به استفاده از آن در طراحی و ساخت شاسی‌های ماشین آلات سنگین اشاره کرد. از آنجایی که این ماشین آلات نیاز به استحکام بالا برای حمل بار و همچنین حمل تجهیزات مختلف دارند استفاده از پروفیل سنگین برای طراحی و ساخت این شاسی‌ها استفاده فراوانی می‌شود.

استفاده در صنعت ساختمان

صنعت دیگری که در آن از این دسته از محصولات استفاده بیش از پیشی می‌شود، صنعت ساختمان است. شما به خوبی می‌توانید ببینید که در این صنعت برای طراحی و اسکلت بندی ساختمان از پروفیل سنگین استفاده می‌شود. کاربردهای این دسته از محصولات تنها به موارد نام برده شده خلاصه نمی‌شود و می‌توان انبوه استفاده‌های گوناگون را در این محصولات به خوبی دید.

قیمت پروفیل

قیمت پروفیل سنگین به چه عواملی وابسته است

عوامل مختلفی در تعیین قیمت نهایی این محصولات دخیل است، به عنوان مثال می‌توان گفت وزن یک محصول تاثیر زیادی در قیمت این محصولات دارد همچنین مواردی مانند ورق مورد استفاده و غیره می‌تواند قیمت این محصول را تا چندین برابر افزایش دهد. در ادامه به 3 پارامتر اساسی که تعیین کننده قیمت نهایی است اشاره خواهیم کرد.

کیفیت محصول

اولین موردی که تاثیر مستقیمی در قیمت نهایی می‌گذارد، کیفیت محصول است. هر چه کیفیت محصول قابل خریداری بیشتر باشد، به طبع آن قیمت محصول بالاتر خواهد رفت. عوامل مختلفی در این تعیین کیفیت اثر گذار است که یکی از مهم‌ترین‌ آن‌ها تکنولوژی ساخت است.

وزن محصول

از آنجایی که این محصولات بر اساس وزن قابل فروش هستند،  وزن محصول می‌تواند تاثیر مستقیمی در قیمت قابل پرداخت داشته باشد. به نوعی می‌توان گفت هر چه محصول انتخابی توسط شما ضخامت بالاتری داشته باشد، قیمت محصول بیشتر خواهد شد.

نیم رخ فولادی

قیمت پروفیل سبک درب و پنجره آهن رسان قیمت پروفیل 20*20 وزن و قیمت پروفیل کانال قیمت پروفیل قیمت پروفیل امروز آهن رسان پرشیا قیمت پروفیل بناب لیست قیمت پروفیل جهان قیمت پروفیل ساختمانی  قیمت پروفیل سبک قیمت پروفیل 20*20 قیمت پروفیل سبک درب و پنجره کانال قیمت پروفیل قیمت روز پروفیل ساوه در کانال قیمت گذاری آهن رسان  قیمت پروفیل و نبشی قیمت پروفیل اصفهان قیمت پروفیل علویجه  قیمت پروفیل سبک درب و پنجره قیمت پروفیل آهن قیمت پروفیل و نبشی کانال قیمت پروفیل نمودار قیمت پروفیل آهن قیمت روز پروفیل ساوه قیمت پروفیل حیدری قیمت پروفیل قوطی 20*20 در کانال واتساپ آهن رسان  کانال قیمت پروفیل قیمت آهن اصفهان قیمت میلگرد در چابهار قیمت پروفیل اهواز شماره تلفن اهن الات اصفهان قیمت آهن در کارخانه ذوب آهن اصفهان لیست آهن فروش اصفهان قیمت میلگرد انبار اصفهان قیمت پروفیل سبک درب و پنجره قیمت پروفیل آهن رسان قیمت پروفیل اصفهان قیمت پروفیل جباری اصفهان قیمت قوطی 40*80 امروز کانال قیمت پروفیل قیمت پروفیل نمودار قیمت پروفیل آهن در وب سایت آهن رسان با نشانی اینترنتی www.ahanresan.ir بارگذاری شده است.

مواد اولیه مورد استفاده

آنچه مشخص است، این است که در طراحی و ساخت هر محصولی اگر از مواد اولیه با کیفیت‌تری استفاده شود قیمت محصول تولید شده بیشتر خواهد شد و برعکس این موضوع نیز صادق است، پس می‌توان گفت کیفیت ماده اولیه مورد استفاده رابطه مستقیمی با قیمت محصول خواهد داشت. موارد نام برده شده تنها چند مورد در رابطه با عوامل تاثیر گذار در قیمت بودند و می‌توان عوامل دیگری را در قیمت این گونه از محصولات دخیل دانست که یکی از مهم‌ترین آ‌ن‌ها در حال حاضر قیمت ارز و دلار است.