GALLING چیست

اصطکاک می تواند یکی از ناامیدکننده ترین عواملی باشد که می توان در آن در فلزکاری کنترل کرد. این می تواند باعث گرمای بیش از حد ، لبه ها و ابزار فرسوده و قطعات ضبط شده شود.

قیمت میلگرد حدید سیرجان در مشهد

همچنین می تواند باعث ایجاد گالینگ شود. برای جلوگیری از گالینگ ، مهم است که درک کنیم این چیست ، چه عواملی باعث ایجاد آن می شود ، چه موادی بیشتر حساس هستند و روشهایی که می توانند برای کاهش یا از بین بردن اثرات آن استفاده شوند.GALLING چیست

میلگرد آجدار ۲۲ ابهر A3

گالینگ چیست؟

قیمت تیرآهن تبریز در تهران

گالینگ نوعی سایش است که می تواند باعث شود ناخواسته یک فلز به فلز دیگری که با آن در تماس است بچسبد. این می تواند منجر به جدا شدن فلز از ملفه ای شود که در ابتدا به آن متصل شده بود. گالینگ معمولاً خیلی سریع اتفاق می افتد ، نه بعد از تعداد زیاد چرخه ، اگرچه چرخه های اضافی پس از جوش زدن می تواند به مواد آسیب بیشتری برساند.

قیمت پروفیل

گاهی اوقات گالینگ می تواند در سطح میکروسکوپی اتفاق بیفتد ، در حالی که در بعضی مواقع گالینگ ممکن است باعث سایش فلز بزرگ ، به راحتی قابل مشاهده در اجزایی مانند پیچ ​​و مهره یا پیستون شود. گالینگ میکروسکوپی ممکن است به طور کامل سودمندی جز component فلزی را از بین نبرد اما برای عملیات با تلرانس شدید ، حتی جوشکاری میکروسکوپی نیز می تواند برای شکست عملکرد کافی باشد.GALLING چیست

قیمت تیر آهن تبریز در مشهد

گالینگ همچنین به دلیل چسبندگی که ایجاد می کند با سایر اشکال سایش متفاوت است. بیشتر فرم های دیگر سایش شامل فرسایش یک فلز در نتیجه تماس با ماده دیگر است ، با این حال ، جوش زدن باعث می شود که فلز به ماده دیگری که در تماس است بچسبد.

قیمت ورق سیاه کاویان

چه عواملی باعث گالینگ می شود؟

گالینگ در نتیجه بزرگ بودن اصطکاک برای ایجاد سایش چسب اتفاق می افتد. به طور معمول ، این امر زمانی اتفاق می افتد که دو یا چند فلز تحت بارهای بسیار زیاد با یکدیگر در تماس باشند. گالینگ همچنین مستلزم این است که یک ماده شکل پذیر باشد و دارای ساختار بلوری باشد که باعث جذب منسجم شود. بسیاری از فلزات این دو ویژگی را دارند به همین دلیل است که غالباً جوش زدن روی مواد فلزی ایجاد می شود.

یکی دیگر از موارد ضروری برای ایجاد گال ، اصطکاک زیاد است. اصطکاک انرژی لازم برای ایجاد چسبندگی را فراهم می کند.

قیمت ورق‌ آلومینیوم رنگی

وقتی هر سه م componentsلفه این اجزا وجود داشته باشند – اصطکاک ، شکل پذیری و جاذبه منسجم – گالینگ ایجاد می شود. این بدان معناست که گالینگ اغلب می تواند بر روی فلزات نرمتر در تماس تحت بار زیاد تأثیر بگذارد.

لوله و قیمت آن در بازار آهن

چه فلزاتی بیشتر در معرض جراحی هستند؟

فلزاتی مانند آلومینیوم و فولادهای ضد زنگ آستنیتی دو برجسته ترین فلزاتی هستند که با مشکلات جرقه زنی روبرو می شوند. مواد سخت شده مانند فولادهای ابزار و فولادهای زنگ نزن مارتنزیتی کمتر احتمال دارد که جرقه ایجاد کنند.GALLING چیست

فولاد ساختاری توخالی جوش داده شده با لیزر

چه زمانی جراحی رخ می دهد؟

کاربردهایی که با فلزات شکل پذیر در اثر اصطکاک زیاد با یکدیگر قرار می گیرند اغلب مستعد ابتلا به گال هستند. اتصالات اتصال دهنده های فولادی ضد زنگ و آلومینیوم از متداول ترین موارد گالینگ هستند. این امر به دلیل نیروی اصطکاک است که اتصال دهنده ها هنگام ایجاد گودال متحمل می شوند. هر نوع ماشین آلات فلزی که تحت اصطکاک بیش از حد قرار بگیرند نیز در معرض خطر جراحی قرار دارند.GALLING چیست

استعلام لحظه ای قیمت ورق A283

چگونه می توان جلوی گالینگ را گرفت؟

چندین روش عالی برای جلوگیری از جراحی وجود دارد:

فلزی را انتخاب کنید که خیلی مستعد آن نباشد ، مانند یک فولاد ابزار سخت شده.

نگهدارنده های فلزی معمولی

با استفاده از روان کننده میزان اصطکاک را کاهش دهید.

با انتخاب یک نخ درشت ، میزان اصطکاک را در برنامه های اتصال دهنده رشته ای کاهش دهید.

از تمیز بودن سطح تماس با فلز اطمینان حاصل کنید ، زیرا باقی مانده ها همچنین می توانند اصطکاک را افزایش دهند که منجر به جرقه می شود.

درج هلی کوئل همچنین ممکن است در کاهش جوش اتصال دهنده ها در فلزات مانند آلومینیوم موثر باشد.

کاهش بار وارده بر روی سطوح فلزی تماس نیز می تواند مانع از ایجاد جوش شود.