آیا یک فلز یا آلیاژ می تواند از دیگری داغ شود؟

 

میلگرد آجدار ۲۵ امیرکبیر A3

میمون میله تقریباً هر کودکی که روزهای تابستان خود را در زمین بازی سپری کرده است می تواند پس از گرفتن زنجیره چرخشی زمین بازی ، پیچیدن انگشتان خود به دور میله های میمون ، یا سر خوردن آن سرسره های نقره ای براق با “اوچ” ارتباط برقرار کند. فلز در آفتاب داغ می شود. آنقدر گرم می شود که می تواند بسوزد. آیا یک فلز یا آلیاژ می تواند از دیگری داغ شود؟

 

 

کمیسیون ایمنی کالاهای مصرفی ایالات متحده (CPSC) یک برگه حقایقی منتشر کرد تا به والدین (و کسانی که مسئول جوانی هستند) در مورد سوختگی های حرارتی قابل دریافت از تجهیزات زمین بازی هشدار دهد. کمیسیون به والدین توصیه می کند قبل از اجازه دادن به کودکان خردسال برای بازی در آنها ، از نظر سطح گرم تجهیزات زمین بازی فلزی را بررسی کنند. عرشه ها ، سرسره ها یا پله های فولادی جامد در معرض تابش مستقیم آفتاب ممکن است به دمایی برسند که در عرض چند ثانیه باعث آسیب دیدگی ناشی از تماس جدی شود.

 

با این حال ، حرارت دادن فلزات برای ایجاد آلیاژ برای ایجاد خواص فلز برای ایجاد ماده مناسب برای کار بسیار مهم است. آلیاژ مخلوطی از عناصر است که نوع جدیدی از فلز را تولید می کند که سخت تر ، قوی تر یا سبک تر است یا در برابر خوردگی مقاوم تر است ، جوشکاری بهتری دارد یا ارزان تر است. به عبارت دیگر ، حاوی خصوصیاتی است که متفاوت از خود فلز پایه است. آلیاژها معمولاً با ذوب و اختلاط عناصر ساخته می شوند. توانایی مایع شدن فلز با استفاده از گرما (قابلیت انعطاف پذیری) از اهمیت حیاتی برخوردار است. فلزات در جوشکاری ذوب می شوند. طبق اداره هواپیمایی فدرال (FAA) ، فولادها در حدود 2600 درجه فارنهایت و آلیاژهای آلومینیوم با دمای تقریبی 1100 درجه فارنهایت فیوز می شوند. آیا یک فلز یا آلیاژ می تواند از دیگری داغ شود؟

 

 

هدایت حرارتی

 

رسانایی گرمایی یک ماده ، توانایی آن را در هدایت گرما نشان می دهد. فلزات رسانای خوب گرما هستند ، همانطور که بسیاری از افراد می فهمند وقتی می خواهند کمربند خود را ببندند بعد از اینکه ماشین تمام روز در آفتاب نشسته است و به طور تصادفی قطعه فلز را به جای بند می گیرند. (اوچ!) اما آیا یک فلز از فلز دیگری گرمتر است؟ طبق مقاله ای در صفحه فیزیکی Ask the Van از گروه فیزیک دانشگاه ایلینوی در اوربانا شامپاین ، فلزات خالص و آلیاژهای فلزی گرما را به طور متفاوتی هدایت می کنند. سنگ آهن به پخت و پز به فولاد سازی

 

“اگر یک آلیاژ فلزی را با فلزات خالصی که از آن ساخته شده مقایسه کنید ، درست می گویید [که عناصر گرما را بهتر از آلیاژها هدایت می کنند و] که آلیاژ بدتر است. این بدان دلیل است که گرما به وسیله امواج – عمدتا امواج الکترون بلکه برخی امواج صوتی نیز به اطراف هدایت می شود. تغییر از یک نوع اتم به نوع دیگر در آلیاژ ، نوعی محیط پر دست انداز را ایجاد می کند ، جایی که امواج به جای اینکه مسیری طولانی را در یک جهت طی کنند ، به اطراف می پرند. بنابراین آنها از یک مکان به مکان دیگر گرما را هدایت نمی کنند. همین اصل برای مقره ها ، جایی که گرما فقط توسط امواج صوتی منتقل می شود و نه توسط امواج الکترون ، کاملاً خوب عمل می کند. آیا یک فلز یا آلیاژ می تواند از دیگری داغ شود؟

 

 

جعبه ابزار مهندسی چندین نمودار مفید از هدایت حرارتی برخی فلزات متداول ، گرمای ویژه فلزات و فلزات و دمای ذوب فلزات و آلیاژهای مشترک منتشر کرد. اگر در حال ساخت فلزات یا استفاده از فلزات هستید ، باید از عناصر دقیق سازنده آلیاژ مطمئن باشید – یا خالص بودن فلز را تأیید کنید. از آنجا که فلزات و آلیاژهای مختلف دارای نقطه ذوب متفاوتی هستند ، نوع فلز موجود در مذاب شما می تواند خصوصیات محصول نهایی شما را تغییر دهد و حداقل حداقل با مشخصات مشتری مطابقت نداشته باشد. در بدترین حالت ، اگر مشتری شناسایی مواد ورودی مثبت (PMI) را انجام ندهد ، ممکن است فاجعه رخ دهد. آیا اگر موتور بسیار داغی از قطعات آلیاژ فلز تشکیل شده باشد که مشخصات آن را ندارد  فسفر برنز و انواع موارد مصرف آن ، آیا قطعات خودرو یا هواپیما از کار می افتند؟

 

اهمیت استفاده از فلز یا آلیاژ مناسب

 

FAA هشدار می دهد که برای فلزات مورد استفاده در تعمیر و نگهداری هواپیما ، آیا یک فلز یا آلیاژ می تواند از دیگری داغ شود؟

فولاد ساختاری توخالی جوش داده شده با لیزر

قیمت ورق سیاه کاویان

“دانش و درک کاربردها ، نقاط قوت ، محدودیت ها و سایر خصوصیات فلزات ساختاری برای ساخت و نگهداری صحیح هرگونه تجهیزات ، به ویژه فریم های هوایی ، حیاتی است. در تعمیر و نگهداری هواپیما ، حتی یک انحراف جزئی از مشخصات طراحی ، یا جایگزینی مواد پایین ، ممکن است منجر به از دست رفتن جان و تجهیزات شود. استفاده از مواد نامناسب می تواند به راحتی بهترین صنعت را پاک کند. انتخاب مواد صحیح برای یک کار خاص تعمیر نیاز به آشنایی با رایج ترین خصوصیات فیزیکی فلزات مختلف دارد. “نگهداری و تمیز کردن سیم فولاد ضد زنگ

قیمت ورق‌ آلومینیوم رنگی

“رسانایی گرمایی یک فلز به ویژه در جوشکاری بسیار مهم است زیرا میزان گرمای لازم برای همجوشی مناسب را کنترل می کند. رسانایی فلز ، تا حدی مشخص می کند ، نوع جیغی که باید برای کنترل انبساط و انقباض استفاده شود. در هواپیما ، هدایت الکتریکی باید همراه با اتصال ، در نظر گرفته شود تا تداخل رادیویی از بین برود. ” آیا یک فلز یا آلیاژ می تواند از دیگری داغ شود؟

قیمت میلگرد حدید سیرجان در مشهد

قیمت تیرآهن تبریز در تهران

بله ، من فکر می کنم می توانیم بگوییم که تأیید مواد آلیاژ فلز برای تضمین کیفیت و کنترل کیفیت (QA / QC) برای یکپارچگی محصول بسیار مهم است و می تواند بر ایمنی محصولات یا اجزای سازنده تأثیر بگذارد. استفاده از تجزیه و تحلیل X-Ray Fluorescent (XRF) به تولیدکنندگان کمک می کند تا از نادرست بودن یا o جلوگیری کنند آشنایی با خواص فولاد

 

قیمت تیر آهن تبریز در مشهد