کاربرد ورق آجدار در ساختمان

برگ های آجدار به طور گسترده ای در اطراف ما استفاده می شود. اگر لحظه بالا آمدن از پله های روگذر یا پله های تخلیه آتش ساختمان را مشاهده کردید ، از ورق ها در ساخت یک طرح زیبا استفاده شد. این برجستگی ها روی ورق هایی با الگوهای مختلف مانند لوزی ، الماس یا بادام ایجاد می شوند.

قیمت میلگرد حدید سیرجان در مشهد

برخی از این مدل ها برای جمع آوری آب روی برگها در هنگام بارندگی طراحی شده اند ، اما در طرح بادام وجود ندارد ، بنابراین بیشتر در فضاهای شهری و معماری مورد استفاده قرار می گیرند. این ورق کاربردهای زیادی دارد. به عنوان مثال ، آنها به وفور در دامنه معابر یافت می شوند. این ورق با آج روی سطح می تواند اصطکاک سطح را کاهش دهد و از لغزش جلوگیری کند. ورق های دنده از آلیاژهای مختلفی مانند گالوانیزه ، فولاد ، ورق سیاه ، ورق روغن ، آلومینیوم یا آهن ساخته می شوند. به این ورقها ورق چهارخانه یا ورق برجسته نیز گفته می شود.

میلگرد آجدار ۱۰ آذرفولاد امین A2

نحوه ساخت ورق آجدار

قیمت تیر آهن تبریز در مشهد

روند ساخت مقوا یک فرآیند ساده است. بسته به نوع طرح ، طرح الماس ممکن است دشوارترین طرح باشد ، اما سایر طرح ها به راحتی قابل اجرا هستند. مرحله ساخت تخته موجدار همانند ورق روغنی است با این تفاوت که در پایان کار غلطک هایی با الگوهای مختلف آج الگو را روی ورق حک می کنند. این کار فقط در یک طرف ورق انجام می شود و طرف دیگر ورق آن آجدار و صاف است. در روند تولید ورق های فولادی موج دار ، از روش نورد گرم استفاده می شود. فرآیند نورد گرم هنگامی است که فولاد در دمای تبلور بالا گرم شود تا به خمیر تبدیل شود. در این حالت می توان از تغییر در خصوصیات مکانیکی فولاد در هنگام نورد جلوگیری کرد. سپس فولاد به ضخامت مناسب نورد می شود و آج اچ می شود. در آلومینیوم ، طرح آج با جعل و مهر زنی ساخته می شود. متداول ترین روش تولید ورق ، روش لمینیت است که به صرفه ترین روش است. این ورق از نظر قیمت تفاوت چندانی با ورق معمولی ندارد. تفاوت اصلی بین ورق معمولی و ورق راه راه این است که آنها از غلتک برای حکاکی طرح استفاده می کنند.کاربرد ورق آجدار در ساختمان

فولاد ساختاری توخالی جوش داده شده با لیزر

تولید و کاربرد ورق آجدار

ماشین کاری فلزات

ورق های دنده ای در کارخانه های تولید فولاد تولید می شوند و یکی از مهمترین قسمتهای تولید هستند. این کارخانه ها در سراسر کشور سالانه حدود 100000 تا 150،000 تن از این محصول را تولید می کنند ، آن را برای مشتریان مصرف می کنند و از واردات این محصول جلوگیری می کنند و به چرخه اقتصاد ملی کمک می کنند. البته در سال های اخیر صادرات این محصول نیز افزایش یافته و از خروج ارز از کشور جلوگیری می کند. کشورهای وارد کننده روسیه و چین هستند.کاربرد ورق آجدار در ساختمان

ورق آجدار برای موارد زیر استفاده می شود

ورق آجدار چیست؟

آلیاژ چیست

صندلی های آجدار نوعی صندلی گرم است که عمدتا در نزدیکی دامنه ها یا صخره ها برای جلوگیری از لیز خوردن افراد یا اشیا استفاده می شود. برجستگی های پراکنده در سطح برگ معمولاً به صورت چکر ، برجسته ، بادام ، عدسی ، لوزی و قطره طراحی می شود.

استعلام قیمت ورق آلیاژی A516

صفحات فولادی مربوط به دسته ورق های فولادی را ورق های چهارخانه ، ورق های برجسته و ورق های کف دوربا نیز می نامند. برجستگی های سطح برگ ها معمولاً به شکل بادام ، الماس ، عدسی ، قطره ، چکر یا اشکال دیگر است.

صفحه راه راه با روش نورد گرم فولاد St37 تولید می شود. در فرآیند نورد گرم ، ابتدا شمش های فولادی به شکل دال (دال) به شکل مقطع و طول مشخص در کوره از قبل گرم شده ریخته می شوند تا با عبور از یک قفسه لایه بردار ، به دمای مطلوب برسند. نورد اولیه ، سطح مقطع کاهش می یابد و طول کاهش می یابد. افزایش دادن.کاربرد ورق آجدار در ساختمان

هدف میلگرد در بتن

مشخصات و ویژگی های ورق آجدار

آشنایی با خواص فولاد

سرانجام ، از طریق رک نهایی سوراخ می شود و یک ورق دنده به ضخامت 1.5-10 میلی متر ایجاد می کند و به شکل کلاف پیچیده می شود. یا ورق این دال به طور کلی به عنوان یک قطعه مکعب مستطیل شکل از فولاد نورد متوسط ​​با ضخامت 230 میلی متر ، عرض 1.25 متر و طول 12 متر توصیف می شود.

قیمت نبشی

ورق های کوتاه به هم جوش داده می شوند زیرا قابلیت جوشکاری این ورق ها باعث ایجاد ورق های طولانی می شود. تست های لغزش مرطوب و خشک مطابق با استانداردهای جهانی انجام می شود. آج بادام شکل مانع از غوطه ور شدن آب در زیر باران نمی شود. بنابراین ، برای محیط های باز صنعتی کاربردهای ویژه ای وجود دارد.

در عین حال سطح براقیت بالا و انعطاف پذیری بالا ، مقاومت بالای این نوع ورق ها به دلیل طراحی سطح ، ویژگی اصلی در مقایسه با سایر ورق ها است. علاوه بر این ، این نوع ورق می تواند به راحتی تغییر شکل داده و تا شود ، و همچنین بنا به نیاز مشتری برای تزئین استفاده می شود.کاربرد ورق آجدار در ساختمان

ورق آجدار در کجا کاربرد دارد؟

ورق نورد برای جلوگیری از لیز خوردن افراد یا اشیا on در سطح شیب دار ، نزدیک سقف های شیب دار یا صخره ها ، در کف کشتی ، پله ها ، پل ها ، کف های در حال ساخت ، کف کامیون و ون ، صنعت تزئینات آتش نشانی ، حفاظت از مناطق نظامی و زندان ، خطوط تولید مواد غذایی و کشاورزی ، درب پارکینگ ، ورودی انبار و خانه ، آسانسور ، قطعات لوازم خانگی ، ایستگاه اتوبوس و تجهیزات کارخانه های صنعتی استفاده می شود.

قیمت پروفیل

محصولات عموماً به ضخامت 2 تا 10 میلی متر به صورت رول و ملحفه (پارچه و قیچی) در اندازه 2 * 1 ، 6 * 1.5 ، 1.5 * 3 و 1.25 * 2.5 متر. . ورق پارچه ای (لایه آج اضافه شده به ورق) از نوع پرس سنگین تر است (تک صفحه ای که طرح از آن ایجاد شده است).

وزن ماشین محاسبه برای هر ورق دنده را می توان با توجه به فرمول وزن ورق آهن زیر محاسبه کرد. چگالی آهن 8 گرم بر متر مکعب است (این عدد واقعیت 7874 گرم بر متر مکعب است). )

وزن هر صفحه آهن راه راه (کیلوگرم) = طول ورق (متر) * عرض ورق (متر) * ضخامت ورق (میلی متر) * 8 (کیلوگرم / متر مکعب / 1000). کاربرد ورق آجدار در ساختمان

فرمول محاسبه قیمت ورق آجدار به شرح زیر است:

قیمت هر برگ اجاره (شرایط ریالی) = قیمت هر کیلوگرم ورق اجاره (بر اساس ریال / کیلوگرم) * وزن هر برگ ورق اجاره (به کیلوگرم) از فرمول زیر برای محاسبه قیمت هر متر مربع مقوا استفاده شده است.

قیمت متر مربع ورق آجدار (واقعی / متر مربع) = قیمت ورق آجدار (واحد واقعی) / مساحت ورق آجدار (متر مربع)

لیست قیمت خرید ورق های اجاره ای منوط به تأیید و تنظیم توسط کارشناسان بازرگانی معتبر است. بنابراین آخرین قیمت خرید و فروش ورق فلز اجاره شده را از یک متخصص سلول فولادی بخواهید. خریداران ورق اجاره همچنین می توانند سفارشات انبار ، مانند برش قالب را بدهند. به فولادسل. ورق سلول استیل اجاره ای را می توان از کارخانه ها و انبارهای تهران تهیه کرد.کاربرد ورق آجدار در ساختمان