کدام فلزات مغناطیسی هستند

آهن ربا برای اولین بار توسط تمدن های باستان به 2500 سال قبل کشف شد و در قرن 12 و 13 میلادی ، از قطب نمای مغناطیسی برای ناوبری در چین و اروپا استفاده می شد.

قیمت میلگرد حدید سیرجان در مشهد

امروزه آهن ربا بخشی اساسی در فناوری مدرن است. تقریباً در هر دستگاهی که می توانید نام ببرید ، از بلندگوهای تلفن همراه گرفته تا موتورهای برقی ، ماشین لباسشویی و تهویه مطبوع ، یافت می شود.صنعت آهن ربا به دلیل افزایش تقاضا برای اجزای مدار مغناطیسی که به طور گسترده ای در تجهیزات صنعتی استفاده می شود ، به رشد خود ادامه می دهد ، در حالی که پیشرفت های تکنولوژیکی باعث می شود آهن ربا 60 برابر 90 سال پیش قدرت داشته باشد.کدام فلزات مغناطیسی هستند

میلگرد آجدار ۲۲ کاوه تیکمه داشA3

استعلام لحظه ای قیمت ورق A283

فلزات مغناطیسی عبارتند از:

قیمت تیر آهن تبریز در مشهد

این فلزات مغناطیسی در گروه های زیر قرار می گیرند:

  1. آهن ربا دائمی
  2. آهن ربا
  3. آهن ربا نئودیمیم
  4. آهن ربا دائمی

وقتی مردم به آهن ربا فکر می کنند ، اغلب به آهنربای دائمی فکر می کنند. اینها اشیایی هستند که می توانند مغناطیسی شوند و یک میدان مغناطیسی ایجاد کنند. متداول ترین مثال آهن ربا یخچال است که برای نگهداری نت روی درب یخچال استفاده می شود.رایج ترین فلزات مورد استفاده برای آهن ربا های دائمی آهن ، نیکل ، کبالت و برخی از آلیاژهای فلزات کمیاب است.دو نوع آهنربای دائمی وجود دارد: آنهایی که از مواد مغناطیسی “سخت” و آنها از مواد مغناطیسی “نرم” هستند.

قیمت ورق سیاه کاویان

فلزات مغناطیسی “سخت” تمایل دارند که برای مدت طولانی مغناطیس شوند. نمونه های متداول عبارتند از:آلیاژ آلنیکو ، آلیاژ آهن با آلومینیوم ، نیکل و کبالت. آلیاژهای آلنیکو آهنرباهای دائمی قوی ایجاد می کنند. آنها به طور گسترده ای در الکترونیک صنعتی و مصرفی استفاده می شوند.

قیمت ورق‌ آلومینیوم رنگی

به عنوان مثال ، در موتورهای الکتریکی بزرگ ، میکروفون ، بلندگو ، وانت های گیتار برقی و مایکروویو.فریت ، یک ترکیب سرامیکی متشکل از اکسید آهن و سایر عناصر فلزی است. از فریت ها در آهن ربا یخچال و موتورهای الکتریکی کوچک استفاده می شود.فلزات مغناطیسی “نرم” می توانند مغناطیسی شوند اما زود مغناطیسی خود را از دست می دهند. نمونه های متداول آن آلیاژهای آهن سیلیکون و آلیاژهای نیکل آهن است. این مواد به طور معمول در الکترونیک ، به عنوان مثال ترانسفورماتور و محافظ مغناطیسی ، استفاده می شود.

لوله و قیمت آن در بازار آهن

آهن ربا:

فولاد ساختاری توخالی جوش داده شده با لیزر

آهن ربا از سیم پیچ مسی سیم پیچ شده در اطراف هسته ساخته شده از آهن ، نیکل یا کبالت ساخته می شود. سیم پیچ خورده با عبور جریان الکتریکی از آن ، یک میدان مغناطیسی ایجاد می کند ، با این حال ، لحظه ای که جریان متوقف می شود ، میدان مغناطیسی از بین می رود. آهنرباهای الکتریکی برای کار به برق نیاز دارند. سودمندی آنها در توانایی تغییر قدرت میدان مغناطیسی از طریق کنترل جریان الکتریکی در سیم نهفته است.آهن ربا معمولاً در موتورهای الکتریکی و ژنراتورها استفاده می شود. هر دو روی اصل علمی القای الکترومغناطیسی کار می کنند که توسط دانشمند مایکل فارادی در سال 1831 کشف شد و می گوید جریان الکتریکی متحرک باعث ایجاد میدان مغناطیسی می شود و بالعکس. در موتورهای الکتریکی ، جریان الکتریکی یک میدان مغناطیسی ایجاد می کند که موتور را حرکت می دهد. در ژنراتورها ، یک نیروی خارجی مانند باد ، جریان آب یا بخار یک شافت را می چرخاند که مجموعه ای از آهن ربا را به دور یک سیم پیچ خورده حرکت می دهد ، بنابراین یک جریان الکتریکی تولید می کند.

کاربردهای مختلف ورق های فولادی شطرنجی چیست

از آهن ربا نیز برای سوئیچ سوئیچ در رله ها استفاده می شود ، که در مراکز تلفن ، سیگنالینگ راه آهن و چراغ های راهنمایی استفاده می شود.جرثقیل های Junkyard همچنین دارای آهنرباهای الکتریکی هستند که برای برداشتن و رها کردن وسایل نقلیه بزرگ به راحتی مورد استفاده قرار می گیرند. این آهنرباهای الکتریکی به شکل صفحه گردی است

ساندویچ پانل سقفی چیست

که در انتهای جرثقیل نصب شده است.یک سیستم قطار مدرن معروف به Maglev (مخفف آسانسور مغناطیسی) از آهن ربا برای برآمدن قطار در بالای ریل استفاده می کند. این اصطکاک را کاهش می دهد و به قطار اجازه می دهد تا با سرعت فوق العاده ای حرکت کند.برنامه های پیشرفته مغناطیس های الکترومغناطیسی شامل دستگاه های تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) و شتاب دهنده های ذرات (مانند برخورد دهنده بزرگ هادرونی) هستند.کدام فلزات مغناطیسی هستند

کانال های فولادی ضد زنگ سفارشی

آهن ربا نئودیمیم:

آهن ربا نئودیمیم نوعی آهنربا زمین کمیاب است که از آلیاژی از نئودیمیم ، آهن و بور تشکیل شده است. آنها در سال 1982 توسط جنرال موتورز و فلزات ویژه Sumitomo ابداع شدند. آهن ربا نئودیمیم قوی ترین نوع آهنربای دائمی است که از نظر تجاری موجود است. آنها در مواقع مورد نیاز به آهنرباهای دائمی قوی بخصوص در موتورهای بی سیم ابزار ، درایوهای دیسک سخت و اتصال دهنده های مغناطیسی مورد استفاده قرار می گیرند.

تبدیل فلزات غیر مغناطیسی به آهن ربا:

مس و منگنز به طور معمول مغناطیسی نیستند. با این حال ، یک تکنیک جدید و پیشگامانه ، که توسط اسکار سسپدس از دانشگاه لیدز انگلیس توسعه یافته است ، مس و منگنز را به آهن ربا تبدیل کرده است.سسپدس و تیم او فیلم هایی از مس و منگنز بر روی سازه های کربنی به نام Buckyballs ساختند. وقتی یک میدان مغناطیسی خارجی اعمال و حذف شد ، فیلم ها 10٪ از میدان مغناطیسی را حفظ کردند. این روش جدید قرار است روشی سازگارتر و سازگار با محیط زیست برای تولید ماشین های MRI فراهم کند.سایر کاربردهای احتمالی شامل استفاده در توربین های بادی است. در حال حاضر توربین های بادی از کبالت آهن و نیکل با عناصر کمیاب زمین استفاده می کنند. اما این عناصر برای من گران و سخت هستند. دستیابی به موفقیت در این زمینه امکاناتی را ایجاد می کند.کدام فلزات مغناطیسی هستند