چند فلز پرکاربرد در صنعت

تیتانیوم :

قیمت تیرآهن تبریز در تهران

این یک فلز مدرن واقعا شگفت انگیز است. اولین بار در سال 1791 کشف شد ، اولین بار در سال 1910 به شکل خالص ایجاد شد و اولین بار در سال 1932 در خارج از آزمایشگاه ساخته شد.تیتانیوم در واقع بسیار رایج است (هفتمین فلز فراوان روی زمین) ، اما تصفیه آن واقعا سخت است. به همین دلیل این فلز بسیار گران است. همچنین بسیار ارزشمند است:تیتانیوم زیست سازگار است ، به این معنی که بدن شما با آن مبارزه نمی کند و آن را رد نمی کند.

قیمت میلگرد حدید سیرجان در مشهد

کاشت های پزشکی معمولاً از تیتانیوم ساخته می شوند.نسبت مقاومت به وزن آن از هر فلز دیگری بیشتر است. این امر برای هر چیزی که پرواز می کند بسیار ارزشمند است.این واقعا مقاوم در برابر خوردگی استنیترید تیتانیوم (تیتانیومی که در خلا energy زیاد با نیتروژن واکنش نشان می دهد) یک پوشش سخت و اصطکاکی کم است که به ابزارهای برش فلز اعمال می شود.چند فلز پرکاربرد در صنعت

میلگرد آجدار ۲۰ کاوه تیمکه داشA3

واقعیت جالب:

قیمت تیر آهن تبریز در مشهد

دلیل مقاومت تیتانیوم در برابر خوردگی این است که بلافاصله با اکسیژن واکنش می دهد و یک سد واقعا نازک و سخت ایجاد می کند که از فلز محافظت می کند. اگر سد را از بین ببرید ، بلافاصله مانع جدیدی ایجاد می شود. به نوعی مثل خود ترمیم شدن است.

قیمت پروفیل

تنگستن :

تنگستن دارای بالاترین نقطه ذوب و بالاترین مقاومت کششی در بین فلزات خالص است. این کار آن را بسیار مفید می کند.حدود نیمی از کل تنگستن برای تولید کاربید تنگستن استفاده می شود. این ماده سخت دیوانه واری است که برای برش ابزار (برای استخراج و فلزکاری) ، ساینده ها و تجهیزات سنگین استفاده می شود. می تواند سوپرآلیاژهای تیتانیوم و دمای بالا را به راحتی برش دهد.نام خود را از کلمات سوئدی “tung sten” گرفته است که به معنی “سنگین سنگ” است.

نگهدارنده های فلزی معمولی

این حدود 1.7 برابر چگالی سرب است.تنگستن نیز یک عنصر آلیاژی محبوب است. از آنجا که نقطه ذوب آن بسیار زیاد است ، اغلب با عناصر دیگر سازگار می شود و مواردی مانند نازل موشک را تولید می کند که باید بتواند درجه حرارت شدید را کنترل کند.

نیکل :

نیکل یک عنصر واقعاً رایج است که در کل استفاده می شود. معمول ترین کاربرد آن ساخت فولادهای ضد زنگ است ، جایی که باعث افزایش مقاومت فلز و مقاومت در برابر خوردگی می شود. در واقع ، تقریبا 70٪ از نیکل در جهان برای ساخت فولاد ضد زنگ استفاده می شود.نیز فلز متداولی است که برای آبکاری و آلیاژ استفاده می شود. می توان از آن برای پوشاندن تجهیزات آزمایشگاهی و شیمیایی و همچنین هر چیز دیگری که نیاز به یک سطح صاف و صیقلی واقعی دارد ، استفاده کرد.چند فلز پرکاربرد در صنعت

واقعیت جالب:

نیکل نام خود را از فولکلور آلمان در قرون وسطی گرفته است. سنگ نیکل شباهت زیادی به سنگ معدن مس دارد ، اما وقتی معدنچیان قدیمی نتوانستند مس را از آن بگیرند ، یک روحانی شیطنت به نام نیکل را مقصر دانستند.

استعلام قیمت ورق st52

کبالت :

رنگ و رنگ را وارد کنید. امروزه در ساخت آلیاژهای فولادی مقاوم در برابر سایش از آن استفاده می شود.کبالت به ندرت به خودی خود استخراج می شود ، در واقع محصول جانبی تولید مس و نیکل است.چند فلز پرکاربرد در صنعت

قلع :

قلع واقعاً نرم و قابل انعطاف است. این به عنوان یک عنصر آلیاژی برای ساخت مواردی مانند برنز (قلع 1/8 و 7/8 مس) استفاده می شود. همچنین این ماده تشکیل دهنده اصلی در اسپند (85-99٪) است.واقعیت جالب: وقتی یک میله قلع را خم می کنید ، می توانید چیزی به نام “گریه قلع” را بشنوید. این صدای پیچیده ساختار کریستالی است که خود را دوباره سازمان می دهد (به آن دوقلو می گویند).

رهبری :

آشنایی با خواص فولاد

سرب بسیار نرم و قابل انعطاف است و همچنین بسیار متراکم و سنگین است. همچنین بسیار ذوب شده است.در دهه 1800 کشف شد که سرب در واقع مواد بسیار سمی است. به همین دلیل است که در دوران مدرن چندان رایج نیست ، گرچه خیلی گذشته نبود که هنوز در مواردی مانند رنگها و گلوله ها پیدا شود.سرب یک نوروتوکسین است که می تواند باعث آسیب مغزی و مشکلات رفتاری شود.گفته شد ، هنوز هم استفاده های مدرن دارد. به عنوان مثال ، برای محافظت در برابر اشعه عالی است. همچنین گاهی اوقات به آلیاژهای مس اضافه می شود تا برش آنها راحت تر شود. از مخلوط مس و سرب اغلب برای بهبود عملکرد یاتاقان ها استفاده می شود.

آشنایی با قیمت گذاری میلگرد

سیلیکون :

مشخصات و کاربردهای برنز

از لحاظ فنی ، سیلیکون یک فلز است. این به این معنی است که هر دو کیفیت فلز و غیر فلز دارد.به عنوان مثال ، به نظر می رسد مانند یک فلز است. جامد ، براق ، قابل خم شدن است و دارای نقطه ذوب بالایی است. با این حال ، این کار انتقال برق بسیار وحشتناک است. تا حدی به همین دلیل است که به عنوان یک فلز کامل در نظر گرفته نمی شود.حتی هنوز هم ، این یک عنصر مشترک برای یافتن در فلزات است. استفاده از آن برای آلیاژ می تواند خواص فلز را کمی تغییر دهد. به عنوان مثال ، افزودن سیلیکون به آلومینیوم باعث سهولت در جوشکاری می شود.چند فلز پرکاربرد در صنعت

رنگ های استاندارد