مقایسه انواع فولاد

نورد فولاد خفیف در کارخانه فرآوری فولاد کربنی به صورت گرم در نوارهای فولادی نورد می شود.مقایسه انواع فولاد

قیمت میلگرد حدید سیرجان در مشهد

شکل گیری گرم

فولاد بالاتر از دمای تبلور مجدد گرم می شود تا ریزساختار ریخته شده شکسته شود. این اندازه دانه و توزیع یکنواخت کربن را در داخل فولاد تولید می کند.

میلگرد آجدار ۸ آذرفولاد امین A2

رول های فولاد خفیف نورد سرد شکل گیری سرد باعث افزایش مقاومت فولاد کربنی در حالی که سطح را بهبود می بخشد و تحمل های محکم تری را می دهد.مقایسه انواع فولاد

قیمت تیرآهن تبریز در تهران

سرد شدن

شکل گیری سرد زیر دمای تبلور مجدد انجام می شود. این فرایند از طریق سخت شدن کرنش تا 20٪ مقاومت را افزایش می دهد ، در حالی که سطح را بهبود می بخشد و تحمل سخت تری را می دهد. فولاد از فرآیند نورد به صورت محصولات نیمه تمام به صورت شکوفه ، شمش یا اسلب بسته به ابعاد نهایی خارج می شود. شکوفه یک دال مستطیل شکل بسیار ضخیم است ، یک شمش دارای ضخامت مشابه اما عرض باریک تر است و دال یک محصول نازک تر و گسترده تر است.

قیمت تیر آهن تبریز در مشهد

محصولات نیمه تمام بیشتر در محصولات آسیاب نورد به محصولات میانی تبدیل می شوند تا برای تولید و پردازش نهایی توسط شرکت های پایین دستی آماده شوند.مقایسه انواع فولاد

استعلام لحظه ای قیمت ورق A283

هنگامی که فولاد از کارخانه نورد خارج شد ، شرکت های پایین دستی از تکنیک های مختلف پردازش ثانویه برای جلوگیری از خوردگی و بهبود خواص فلز استفاده می کنند. روش غالب برای انجام این کار ، عملیات حرارتی است.

عملیات حرارتی

قیمت ورق سیاه کاویان

هدف از عملیات حرارتی سازی فولاد ، دستکاری خصوصیات مکانیکی آن با تغییر توزیع کربن در محصول و ریزساختار داخلی است. هنگام دستکاری در خواص مکانیکی فولاد ، افزایش شکل پذیری منجر به کاهش سختی و مقاومت و بالعکس می شود.

عادی سازی

فولاد تا دمای تقریبی 130 درجه فارنهایت بالاتر از دمای بحرانی بالا گرم می شود. دما تا زمانی که کل محصول به طور یکنواخت گرم شود نگه داشته می شود و پس از آن هوا خنک می شود. این رایج ترین شکل عملیات حرارتی است و به فولاد مقاومت و سختی بالایی می بخشد.مقایسه انواع فولاد

قیمت ورق‌ آلومینیوم رنگی

آنیل شدن

دمای فولاد یک ساعت قبل از خنک شدن با سرعت 70 درجه فارنهایت در ساعت به حالت محلول جامد افزایش می یابد. یک فولاد نرم و شکل پذیر بدون هیچ گونه تنش داخلی ایجاد می شود.

خاموش کردن

روندی مشابه نرمال سازی ، اما با خنک سازی فولاد موجود در آب ، آب نمک یا روغن ، سرعت خنک سازی بیشتر می شود. محصول بدست آمده بسیار سخت است – تا چهار برابر سخت تر از فولاد نرمال شده – اما بسیار شکننده است ، در نتیجه باعث شکستگی و ترک خوردگی می شود. به همین دلیل ، خنک شدن در دمای از پیش تعیین شده معمولاً با خنک سازی کنترل شده تا دمای اتاق در فرآیندی به نام تعدیل یا کاهش فشار روبرو می شود. با طراحی پارامترهای دما و میزان خنک سازی در حین عملیات حرارتی ، می توان خصوصیات فولاد را به طور دقیق کنترل کرد.مقایسه انواع فولاد

فولاد ساختاری توخالی جوش داده شده با لیزر

تیمار سطح

تقریباً یک سوم فولاد تولید شده برای جلوگیری از خوردگی ، بهبود قابلیت جوش پذیری و رنگ پذیری با پوشش سطحی تصفیه می شود.

گالوانیزه گرم

گالوانیزه کردن فرایند استفاده از پوشش روی روی فولاد است. فولاد قبل از ورود به حمام روی ، جایی که روی مایع سطح محصول را لایه لایه می کند ، گرم می شود. ضخامت پوشش توسط چاقوهای گاز کنترل می شود. برای جلوگیری از ترک خوردگی روی ، مقدار کمی آلومینیوم به محلول روی اضافه می شود.

حمام گالوانیزه گرم برای فولاد

در گالوانیزه غوطه وری ، فولاد قبل از ورود به حمام روی ، جایی که روی مایع سطح محصول را لایه بندی می کند ، گرم می شود.

گالوانیزه الکترولیتی

کانال های فولادی ضد زنگ سفارشی

فرآیند دیگر استفاده از پوشش روی روی محصولات فولادی از طریق گالوانیزه الکترولیتی است. روی با کنترل جریان در محلول الکترولیت روی سطح فولاد رسوب می کند. این تکنیک امکان کنترل بهتر ضخامت پوشش را فراهم می کند. همچنین می توان برای به کار بردن پوشش های دیفرانسیل با ضخامت های مختلف در دو طرف محصول یا پوشش های آلیاژی روی برای بهینه سازی خصوصیات مورد نظر استفاده کرد.مقایسه انواع فولاد

لوله و قیمت آن در بازار آهن

پردازش ثانویه پایین دستی

شرکت های پایین دستی بیشتر مواد اولیه فولاد خود را در محصولات نهایی پردازش می کنند. از تکنیک های مختلف پردازشی مانند ماشینکاری استفاده می شود که شامل حذف یکنواخت فلز سطحی با ابزار و ماشین آلات است. پیوستن به فولاد نیز معمول است و از تکنیک های مختلف جوشکاری استفاده می کند.

امکانات بازیافت فولاد

منابع فولاد بازیافتی شامل قراضه کارخانه های تولید فولاد ، تولید کنندگان ثانویه و محصولات فولادی در پایان چرخه عمر محصول آنها است.

بازیافت فولاد کربن

بازیافت فلز یکی از داستانهای موفقیت زندگی پایدار و به حداقل رساندن تأثیر فعالیتهای انسانی بر محیط زیست است. فولاد بیش از همه مواد ترکیب شده ، بیشترین بازیافت در کره زمین است.

منابع فولاد بازیافتی شامل قراضه کارخانه های تولید فولاد ، تولید کنندگان ثانویه و محصولات فولادی در پایان چرخه عمر محصول آنها است. اغلب فولاد بازیافتی کافی برای تأمین تقاضای تولید وجود ندارد بنابراین تقریباً همیشه ترکیبی از فولاد بکر و بازیافتی در تولید محصولات نهایی وجود دارد.مقایسه انواع فولاد

قیمت آهن در بازار ایران

بازیافت فولاد همچنین مقرون به صرفه است زیرا باعث کاهش قیمت تمام شده محصولات می شود. به همین دلیل ، صنعت فولاد به طور فعال درگیر ترویج و ایجاد شبکه های بازیافت شده است تا بازیافت محصولات آخر عمر را آسان کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فولاد ، یا درخواست پیشنهاد برای یک پروژه سفارشی ، لطفا با ما تماس بگیرید.