قیمت هاش 38 در مشهد

مقطع فلزی تیرآهن بال پهن HEB یا هاش H،  که یکی زیر شاخه های تیرآهن می باشد از نوع تیرآهن بال پهن است  که در ساختار این تیرآهن به  این صورت  است که بال تیرآهن و جان( ارتفاع پشت تا پشت تیرآهن ) تیرآهن باهم برابر است.قیمت هاش 38 در مشهد

تیرآهن بال پهن فوق سنگین

البته تیرآهن بال پهن HEB یا هاش H از نوع سنگین قیمت هاش در مشهد H بوده، یعنی این تیرآهن بال پهن دارای ضخامت بیشتری نسبت به تیرآهن بال پهن HEA می باشد.

تیرآهن بال پهن سبک و سنگین

این دوسبک تیرآهن از جمله اساسی ترین پروفیل ساختمانی هستندکه  دراکثرا در پروژه های صنعتی بزرگ و همچنین ساختمانی به کاربرده می شوند. تیر آهن به دو صورت معمولی است که با علامت اختصاری I ویا NP نوشته شده و تیر آهن بال پهن نیز با علامت H و یا IPB نوشته می شود که ارتفاع و بال آن مساوی است .قیمت هاش 38 در مشهد

تیرآهن بال پهن سنگین آهن رسان

مقطع فلزی تیرآهن هاش ازجمله  قطعات  فولادی است که از نورد گرم  تولید  میگردد و به  طورقبال  توجه از استحکام  بالایی برخوردار می باشد به طورکلی ، تیر آهن های I و H، که در ابتدا عناوین خود را از هند گرفته و امروز جهانی شده اند، بر مبنای شکل سطح مقطع هایشان نامگذاری می شوند .قیمت هاش 38 در مشهد

تعریف تیرآهن

به طورکلی به بخش میانیو اصلی تیراهن  جان تیراهن وبه  لبه ها و در اصطلاح کناره های آن بال  تیرآهن گفته می شود. تیر ها برای تحمل وزن های سنگین طراحی شده اند، تیرآهن ها به عنوان یک عضو اصلی در سازه ها در قابها و شاسی های کف استفاده می شود .

اما تفاوت بین تیرآهن H و I-Beam چیست

 1. هر دو تیر به نظر می رسد اما برای بخش های مختلف ساخت و ساز استفاده می شوند.
 2. هر دوی آنها دارای بالهای های بالا و پایین هستند، تنها تفاوت آنها بالهایشان است.
 3. در تیرهای I، بالها از عرض کمتری برخوردارند یعنی فاصله ی لبه های بال تا انتها (محل تلاقی شان با جان) نسبتا کوتاه است.
 4. البته تیرآهن بال پهن HEB یا هاش از نوع سنگین “H”بوده، یعنی این تیرآهن بال پهن، دارای ضخامت بیشتری نسبت به تیرآهن بال پهن HEA میباشد.
 5. برای استفاده در طول های بلند، تیرهای H بسیار مفید تر ازنوع I آنهاست زیرا می توان آنها را به اندازه های مختلف ساخته می شوند.
 6. H-beams می تواند برای طول 100 متر استفاده شود، در حالی که I-beam ها برای طولهای حداکثر 30متر هستندکه مناسب تر هستند.

جان تیرآهن های هاش ، در مقابل نیروهای برشی و بالها در برابر بسیاری از خمش های لحظه ای مقاومت می کنند.

تئوری تیرآهن های هاش نشان می دهد که شکل آنها ، یک فرم بسیار کارآمد برای تحمل بارهای خمشی و برشی دراین تیرها می باشد.

تیرآهن هاش

ازجمله انواع تیراهن معروف و مورد استفاده در حوزه متریال های فولادی میتوان  به  انواع تیرآهن های بال پهن  اشاره کرد که ازجمله بهترین پروفیل  های نورد شده برای بنا گذاری انواع ستون هاست  که با علامت اختصاری (H)( IPB)شناخته میشود اگر به  تاریخچه ی ابداع این سبک تیرآهن اشاره کنیم میتوان بیان نمود که برای نخستین بار در شرکت بثهلم تولید شد و از مهمترین دستاوردهای آن واحد تولیدی به  شمار می رود  که با تولید هاش بال پهن توانست در صنعت فولاد در قرن بیستم ابتکار و تحول عظیمی را ایجاد کند.و  در اکثر شرایط اجرایی، اتصال تیر های دیگر به راحتی روی این نوع تیرآهن صورت می پذیرد .قیمت هاش 38 در مشهد

 از لحاظ ظاهری تیرآهن IPB، ازسه بخش تشکیل می شوند که عبارت انداز :

 1. دو بال موازی که تا انتهای جان تیراهن به طور موازی قرار گرفته است.
 2. یک تکه آهنی ضخیم، بین این دوبال که به صورت عمودی قرار گرفته است که جان تیرآهن نامیده می شود.
 3. طول این بخش‌ها(جان و بال) می‌تواند نیروهای فشاری را تحمل کند.

تفاوت تیرآهن هاش با تیرآهن معمولی

یه  طورکلی عمده تفاوت این دو تیراهن در طول بال آن ها می باشد که طول بال های تیراهن هاش از تیراهن معمولی بیشتراست  و در داخل بال تیرآهن هاش، هیچ گونه شیبی وجود ندارد و سطوح بالا و پایین تیرآهن  به صورت موازی هستند. ویژگی منحصر به فرد تیرآهن هاش، مقاومت یکسان در هر دو جهت که بر هم عمود هستندرا میتوان اشاره کرد .که این ویژگی آن را از تیرآهن معمولی متمایز کرده است. تیرآهن I شکل یا همان تیرآهن معمولی است که مدتها به عنوان مصالح پایه در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار گرفته استو درساخت انواع ساختمان و صنایع  و تجهیزات صنعتی مورد استفاده قرار گرفته است من جمله :

و…مورد استفاده قرار می گیرد.قیمت هاش 38 در مشهد

قیمت تیر آهن دست دوم

در مشهد قیمت قوطی در مشهد در وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.irقیمت آهن در مشهد قیمت ورق آهن در مشهد مشهد فولاد قیمت قوطی ۱۴ در مشهد قیمت قوطی 40*80 امروزقیمت تیرآهن هاش لیست آهن فروش اصفهان آهن آلات هاشمی اصفهان قیمت روز آهن 14 اصفهان در مشهد قیمت آهن اصفهان قیمت آهن ۱۴ اصفهان آهن فروشی اصفهان شماره تلفن اهن الات اصفهان قیمت آهن در کارخانه ذوب آهن اصفهان قیمت آهن در مشهد قیمت روز آهن 14 اصفهان در کانال قیمت گذاری آهن رسان قیمت آهن اصفهان امروز قیمت آهن کیلویی قیمت هر کیلو آهن درب و پنجره علت افزایش قیمت آهن آلات آهن آنلاین قیمت آهن دست دوم قیمت آهن در مشهد قیمت روز آهن 14 اصفهان قیمت آهن اصفهان امروز قیمت نبشی در مشهد قیمت آهن کیلویی قیمت آهن اهواز مشهد فولاد قیمت نبشی ۴ مشهد در کانال قیمت گذاری آهن رسان بارگذاری شده است.

انواع استاندارد تیرآهن هاش

 1. تیرآهن هاش سبک(HEA~IPBL): علامت L نشان دهنده سبک وزن بودن تیرآهن است. این نوع تیرآهن از سایز 100 الی 1000 میلی متر، ارتفاع مقطع 96 الی 990 میلی متر و طول بال 100 الی 300 میلی متر تولید می شود.
 2. تیرآهن هاش سنگین (HEB~IPB): طبق استاندارد فولاد کشور آلمان (DIN)تولید این تیرآهن ها از سایز 100 الی 1000 میلی متر، با ارتفاع مقطع 100 الی 1000 میلی متر و طول بال آن در 100 الی 300 میلی متر انجام می شود.
 3. تیرآهن فوق سنگین (HEM~IPBV): علامت V نشان دهنده سنگین وزن بودن تیرآهن است. به عنوان مثالIPBV تیرآهن عریض سنگین می باشد. طبق استاندارد فولاد کشور آلمان(DIN) تیرآهن بال پهن HEM از سایز 100 الی 1000 میلیمتر، ارتفاع مقطع 120 الی 1008 میلی متر و طول بال آن 106 الی 302 میلی متر تولید می گردد.قیمت هاش 38 در مشهد