تفاوت بین مس ، براش و برنز

فلز مس

قیمت میلگرد حدید سیرجان در مشهد

مس به دلیل هدایت الکتریکی و حرارتی عالی ، مقاومت خوب ، شکل پذیری مناسب و مقاومت در برابر خوردگی در طیف وسیعی از محصولات مورد استفاده قرار می گیرد. اتصالات لوله و لوله به دلیل مقاومت در برابر خوردگی معمولاً از این فلزات تولید می شوند. می توان آنها را به راحتی لحیم و لحیم کرد و بسیاری از آنها را می توان با روشهای مختلف گاز ، قوس و مقاومت جوش داد. می توان آنها را تقریباً به هر بافت و جلای دلخواه پرداخت و صاف کرد.مس ، برنج و برنز ، که در غیر این صورت به عنوان “فلزات قرمز” شناخته می شود ، ممکن است در ابتدا یکسان باشد اما در واقع کاملاً متفاوت است.

قیمت تیرآهن تبریز در تهران

درجه های مختلفی از آلیاژ مس وجود دارد که می تواند از نظر مقدار ناخالصی موجود در آن متفاوت باشد. نمرات مس بدون اکسیژن بطور خاص در کارکردهایی که به رسانایی و انعطاف پذیری بالا نیاز دارند استفاده می شود.یکی از مهمترین خواص مس توانایی مقابله با باکتری است. پس از آزمایش گسترده ضد میکروبی توسط آژانس حفاظت از محیط زیست ، مشخص شد که 355 آلیاژ مس ، از جمله بسیاری از برنج ها ، در طی دو ساعت تماس بیش از 9/99 درصد باکتری ها را از بین می برد. مشخص شد که لکه دار شدن طبیعی اثر ضد میکروبی را مختل نمی کند.تفاوت بین مس ، براش و برنز

قیمت تیر آهن تبریز در مشهد

میلگرد آجدار ۱۸ ابهر A3

قیمت ورق و انواع آن را بشناسید

برنامه های مس

قیمت ورق سیاه کاویان

مس یکی از اولین فلزات کشف شده بود. یونانی ها و رومی ها آن را به صورت ابزار یا تزئینات درآورده اند و حتی جزئیات تاریخی نیز وجود دارد که نشان می دهد کاربرد مس برای استریل زخم ها و تصفیه آب آشامیدنی است. امروزه این ماده معمولاً در مواد الکتریکی مانند سیم کشی یافت می شود زیرا توانایی آن در انتقال موثر برق است.

قیمت ورق‌ آلومینیوم رنگی

برنج عمدتا آلیاژی است که از مس با روی اضافه شده تشکیل شده است. برنج ها می توانند مقادیر مختلف روی یا سایر عناصر اضافه شده داشته باشند. این مخلوط های مختلف طیف وسیعی از خصوصیات و تنوع رنگ را ایجاد می کنند. افزایش مقادیر روی باعث افزایش مقاومت و شکل پذیری مواد می شود. رنگ برنج بسته به مقدار روی اضافه شده به آلیاژ می تواند از قرمز تا زرد باشد.اگر محتوای روی برنج از 32 تا 39 درصد باشد ، توانایی گرمایش افزایش می یابد اما کار در سرما محدود می شود.اگر برنج حاوی بیش از 39٪ روی باشد (به عنوان مثال – فلز Muntz) ، از مقاومت و انعطاف پذیری کمتری برخوردار است (در دمای اتاق).

استعلام لحظه ای قیمت ورق A283

برنامه های برنجی

برنج معمولاً به دلیل شباهت آن به طلا برای اهداف تزئینی استفاده می شود. همچنین به دلیل قابلیت کار و دوام بالا ، معمولاً در ساخت سازهای موسیقی مورد استفاده قرار می گیرد.تفاوت بین مس ، براش و برنز

انواع محصولات فولادی و کاربردهای آن

سایر آلیاژهای برنجی

این آلیاژی است که حاوی مس ، روی و قلع است. این گروه آلیاژی شامل برنج دریایی ، برنج نیروی دریایی و برنج ماشینکاری رایگان است. قلع برای جلوگیری از زدایی (شستشوی روی از آلیاژهای برنج) در بسیاری از محیط ها اضافه شده است. این گروه حساسیت کمی به dezincification ، مقاومت متوسط ​​، مقاومت در برابر خوردگی در جو و آب زیاد و هدایت الکتریکی عالی دارند. آنها قابلیت جعل پذیری خوب و شکل پذیری خوب در سرما را دارند. این آلیاژها معمولاً برای ساخت اتصالات ، سخت افزارهای دریایی ، قطعات دستگاه پیچ ، شافت پمپ و محصولات مکانیکی مقاوم در برابر خوردگی استفاده می شوند.

لوله و قیمت آن در بازار آهن

برنز آلیاژی است که اساساً از ترکیب آن با افزودن سایر مواد تشکیل دهنده مس است. در بیشتر موارد ، ماده اضافه شده به طور معمول قلع است ، اما از آرسنیک ، فسفر ، آلومینیوم ، منگنز و سیلیکون نیز می توان برای تولید خواص مختلف در مواد استفاده کرد. همه این مواد آلیاژی بسیار سخت تر از مس به تنهایی تولید می کنند.رنگ برنز با رنگ طلای مات آن مشخص می شود. شما همچنین می توانید تفاوت بین برنز و برنج را تشخیص دهید زیرا برنز دارای حلقه های کم رنگی در سطح خود است.

برنامه های برنز

از برنز در ساخت مجسمه ها ، آلات موسیقی و مدال ها و در کاربردهای صنعتی مانند بوش و یاتاقان ها استفاده می شود ، جایی که فلز کم آن در اصطکاک فلز یک مزیت است. برنز همچنین به دلیل مقاومت در برابر خوردگی کاربردهای دریایی دارد.

قیمت نبشی

سایر آلیاژهای برنز

این آلیاژ به طور معمول دارای محتوای قلع از 0.5 to تا 1.0 ging و دامنه فسفر 0.01 to تا 0.35 ging است. این آلیاژها به دلیل مقاومت ، استحکام ، ضریب اصطکاک کم ، مقاومت در برابر خستگی زیاد و دانه های ریز قابل توجه هستند. محتوای قلع باعث افزایش مقاومت در برابر خوردگی و مقاومت در برابر کشش می شود ، در حالی که محتوای فسفر باعث افزایش مقاومت در برابر سایش و سختی آن می شود. برخی از کاربردهای معمول معمول این محصول می تواند محصولات الکتریکی ، دمنده ، فنر ، واشر ، تجهیزات مقاوم در برابر خوردگی باشد.تفاوت بین مس ، براش و برنز

این دارای دامنه محتوای آلومینیوم 6٪ – 12٪ ، محتوای آهن 6٪ (حداکثر) و محتوای نیکل 6٪ (حداکثر) است. این افزودنی های ترکیبی قدرت بیشتری را همراه با مقاومت عالی در برابر خوردگی و سایش ایجاد می کنند. این ماده معمولاً در ساخت سخت افزارهای دریایی ، بلبرینگ های آستین و پمپ ها یا دریچه هایی که از مایعات خورنده استفاده می کنند ، استفاده می شود.

این آلیاژی است که می تواند هم برنج و هم برنز (برنج های سیلیکونی قرمز و قرمز) را بپوشاند.تفاوت بین مس ، براش و برنز