کاربردهای مختلف ورق های فولادی شطرنجی چیست

فولاد یکی از متنوع ترین مواد موجود در کره زمین است. بسیاری از صنایع توانسته اند استفاده از فولاد را در عملکردهای مختلف به حداکثر برسانند. این ماده می تواند چندین فرآیند تولید و تولید را طی کند تا با هر نوع استفاده سازگار شود. یکی از محصولات فراوان حاصل از فولاد ، صفحات فولادی شطرنجی است. این ورقهای فولادی طرح دار کمتر از مثبت ترین ویژگیهای مواد را ندارند. به دلیل کاربردهای فراوان صفحات شطرنجی ، بدون شک ماده ای است که دوست ندارید آن را از دست بدهید.صفحات فولادی شطرنجی ، که به آن صفحات الماس نیز می گویند ، محصولی از صفحه است که با اشکال برجسته الماس مانند روی سطح آن نقش بسته است. الگوها به محض تماس اصطکاک سطح مواد با مواد دیگر کمک می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر به مطالعه ادامه دهید.کاربردهای مختلف ورق های فولادی شطرنجی چیست

میلگرد آجدار ۱۸ آریا ذوبA3 

انواع و قیمت ناودانی

  • کاربردهای مختلف صفحات فولادی شطرنجی چیست
  • محافظ گوشه ای برای دیوارها
  • کفپوش پارکینگ
  • کفپوش آسانسور
  • پله های صنعتی
  • صفحه لگد درب

محافظ گوشه ای برای دیوارها

درها به طور معمول از مواد چوبی ساخته می شوند. با گذشت زمان ، ممکن است در نهایت خرد شوند ، به خصوص به دلیل سایش و پارگی طبیعی مواد. این امر همچنین می تواند بر کیفیت قاب چوبی که کل درب را در بر گرفته است ، تأثیر بگذارد.به عنوان مثال ، ممکن است مواردی را تجربه کنید که درب چوبی به دلیل تاب برداشتن در چوب قادر به بسته شدن نباشد. این ممکن است به دلیل رطوبت باشد ، یا به دلیل استفاده زیاد ، لولای درب به مرور زمان شل شود. به همین ترتیب ، صفحات چهارخانه فولادی محافظ گوشه ای مناسبی بین دیوار و لبه های درب شما ایجاد می کنند. این ماده می تواند به گونه ای ساخته شود که یک محافظ نازک و سبک را ایجاد کند که هنوز حداکثر دوام را ارائه می دهد.دیگر لازم نیست از طریق استفاده از محافظ های گوشه ای استیل به دیوارهای خود آسیب برسانید یا شکل آنها را تحریف کنید. به خصوص اگر مواد گالوانیزه باشد ، می توانید اطمینان حاصل کنید که هیچ نوع زنگ زدگی هوا را تجربه نخواهد کرد.

 

  • سیستم های پارکینگ اتومبیل عمدتا با مواد بتونی ساخته می شوند. در حالی که امروزه هنوز از این روش ساخت فضاهای پارکینگ استفاده می شود ، عملی و مقرون به صرفه تر از استفاده از صفحات شطرنجی فولادی به عنوان کف گاراژ وجود ندارد.

 

  • بهترین نکته در مورد صفحه های شطرنجی این است که بسته به نیاز می توان آنها را در اندازه ها و ابعاد مختلفی ماشینکاری کرد. کف در فضاهای تجاری و خرده فروشی از مزایای این صفحات فولادی طرح دار سود بیشتری می برد زیرا به راحتی می توان آنها را در مقاطع و بدون مصرف زیاد وقت نصب کرد.

 

  • بر خلاف بتن ، که باید با محافظت از ضد آب محافظت شود ، می توان از صفحات چهارخانه به تنهایی استفاده کرد. آنها جاذبه کافی برای چرخ های وسیله نقلیه را فراهم می کنند – این وسایل نقلیه می توانند بدون هیچ گونه مشکلی با خیال راحت در فضای پارکینگ حرکت کنند. بعلاوه ، این ماده روی چرخها ایمن است و صدای کم صدا تولید می کند که معمولاً در نصب کفپوش اپوکسی وجود ندارد.

کفپوش آسانسور

در مورد دوام مواد فولادی نمی توان به اندازه کافی گفت. با در نظر گرفتن این نکته ، صفحات شطرنجی فولادی کاربرد بسیار خوبی برای تاسیسات کف آسانسور دارند. این مناطق معمولاً سطح بالایی از ترافیک پا را تجربه می کنند و این صفحات فولادی به راحتی در معرض هر نوع تاب یا آسیب ناشی از فشارهای مختلف نیستند.صفحات شطرنجی همچنین کف براق را به صورت براق ارائه می دهند که باعث افزایش ظاهر آسانسورها می شود. برخلاف انواع دیگر کفپوش آسانسور ، مانند چوب ، صفحات فولادی شطرنجی نیز قادر به از دست دادن شکل خود نیستند. مواد دست و پاگیر به راحتی می توانند از آسانسور نفوذ کرده و خارج شوند ، بدون اینکه از نظر کیفیت کف مشکلی داشته باشید. این امر باعث می شود که مواد به مراتب هزینه کمتری داشته و کار با آنها ایمن تر باشد ، خصوصاً در مواردی که سیستم آسانسور نیاز به تعمیر دارد.صفحات چهارخانه فولادی بیشتر در فضاهای صنعتی دیده می شوند. به همین ترتیب ، آنها مواد عالی را برای پله های صنعتی درست می کنند.کاربردهای مختلف ورق های فولادی شطرنجی چیست

استعلام قیمت ورق آلیاژی A516

به طور خاص ، از صفحات شطرنجی فولادی در فضاهایی مانند کارخانه های شیمیایی یا یک کارخانه استفاده می شود. در این نوع مناطق ، ایمنی در اولویت همه است. کارگران کارخانه های شیمیایی باید از تجهیزات ایمنی کافی استفاده کنند تا از وقوع طیف وسیعی از حوادث جلوگیری کنند. این امر همچنین برای جلوگیری از هر نوع آلودگی است که ممکن است کیفیت سلامتی آنها را کاهش دهد.

صفحات فولادی شطرنجی

از آنجا که آنها در حال حرکت هستند ، باید اطمینان حاصل کنند که به طور ناگهانی در این نوع مناطق لغزیده و سقوط نخواهند کرد. در کنار نوع مناسب چکمه های کاری ، صفحات فولادی شطرنجی کشش کافی را برای این کارمندان فراهم می کند تا با خیال راحت در منطقه حرکت کنند بدون اینکه خود را در معرض خطر فوری قرار دهند.در مقیاس بسیار کوچکتر ، صفحات چهارخانه فولادی همچنین می توانند به عنوان صفحه های ضربه ای درب منزل شما استفاده شوند. کاربردی ترین کاربرد برای آنها درب های تاب دار است که در هر دو جهت باز می شوند.کاربردهای مختلف ورق های فولادی شطرنجی چیست

قیمت نبشی

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *